Şehidin Baba Ocağında Acı Sessizlik

Hakkari Şemdinli’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 39 yaşındaki İzzet Alper Taşbaş’ın cenazesi, Afyonkarahisar’a getirildi.

Şehidin Baba Ocağında Acı Sessizlik
 
Hakkari Yüksekova- Şemdinli yolu üzerinde dün PKK’lı teröristlerin köprüye yerleştirdiği patlayıcıyı zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olan 2 askerden Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın cenazesi, Van’daki törenin ardından Afyonkarahisar’a gönderildi. Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığı’na inen ’Türk Yıldızları’ adlı askeri uçakla getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, tören mangası tarafından alındı. 15 yıllık uzman çavuş olan İzzet Alper Taşbaş’ın babası Nazmi, annesi Saliha, eşi Ümmühan, kızları Begüm ve Ecrin Taşbaş da cenazeyi karşılamak için hava alanına gitti. Şehidin cenazesi, cenaze aracına konularak konvoy eşliğinde Dinar İlçesi’ne götürülmek üzere yola çıktı.
 
Şehidin Dinar’a bağlı Akçaköy’deki baba ocağı önünde ise taziye alanı oluşturuldu. Şehidin kerpiçten yapılma baba evine Türk bayrağı asılırken, eve giden toprak yollara, Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri tarafından hızlıca mucur döküldü. Şehit İzzet Alper Taşbaş için Dinar Hükümet Konağı önünde ikindi vakti cenaze töreni düzenleneceği belirtildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katılacağı açıklanan tören sonrası şehidin cenazesi, baba ocağında helallik alınmasının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER