'Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı'

Muş'un Varto İlçesinde 23 Mayıs akşamı evine giderken pusuya düşürülerek şehit edilen trafik tim komutanı jandarma Astsubay Erdinç Aydın'ın kanı yerde kalmadı. Bölgede sürdürülen operasyonlarda biri bölge sorumlusu olmak üzere toplam 3 terörist öldürüldü.

'Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı'

Evli ve iki çocuk babası 24 yaşındaki jandarma Astsubay Erdinç Aydın'ın şehit edilmesi ile birlikte 24 Mayıs sabahı Varto ilçesine bağlı İçmeler, Çaylar ve Armutkaşı kırsalında PKK terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldı. Havadan ve karadan sürdürülen operasyonda dün öğlen saatlerinde bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 34 yaşındaki Uzman Çavuş Cumali Doruk karnına isabet eden 2 kurşunlu yaralandı.

Polis Özel Harekat ve Askeri timler, 6 kişi olduğunu tahmin ettikleri terörist grubu çembere aldı. Çatışma sonunda ölü olarak ele geçirilen 3 teröristten birinin bölge sorumlusu olan Gaziantep nüfusuna kayıtlı 'Rumet' kod adlı Mehmet Kozakçı olduğu bildirildi. Aynı grubun 2010 yılında Varto polis merkezine yapılan saldırıyı da gerçekleştirdiği açıklandı  

Muş Valisi Ali Çınar, bölgede operasyonların devam ettiğini, öldürülen 3 teröristle birlikte 4 Kalaşnikof marka tüfek ve el bombalarının da bulunduğu mühimmatın ele geçirildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER