Şefler Bodrum'da Buluştu

Bodrum’da gerçekleştirilen ’Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler’ adlı etkinliğe 500 şef ve stajyer aşçı katıldı.

Şefler Bodrum'da Buluştu
Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Demet Akbağ’ın sunumuyla, Unilever Food Solutions’un gerçekleştirdiği ’Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler Buluşması’nın ikincisi Bodrum’da yapıldı. Bodrum Ramada Resort’te gerçekleşen etkinliğe, Ege Bölgesi illerinden gelen 500 şef ve stajyer aşçı katıldı. Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı, Pazarlama Müdürü Bahadır Elezoğlu, Yönetici Şef Yasemin Ataman ve AR-GE Müdürü Filiz Bağcı; ev dışı tüketim sektörüne yönelik soruları cevapladı. Ürünlerin tanıtımı, geliştirilmesi ve tüketime kadar olan süreçte yapılan çalışmalar, ürünlerin içeriğiyle ilgili bilgiler verildi. Söyleşi arasında Demet Akbağ, şeflerin mutfakta yaşadıkları sorunlara değindiği skeçleri oynadı. Skeçler, beğeniyle izlendi. Söyleşinin sonunda Akbağ, Şef Yasemin Ataman ile sahnede kurulan Unilever Food Solutions mutfağına girerek ürünleri de denedi.
 
Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı, "Şapkadan Lezzet Çıkaran Şefler buluşmanda bu yıl İstanbul’un ardından ve Bodrum’da da en önemli iş ortağımız olan şeflerle bir araya geldik. Şeflere mutfakta ilham veren profesyonel malzemeler, servisler ve çözümler geliştiriyoruz. Şefleri yakından anlamak için Türkiye’de kadromuzda 22 şef bulunuyor. 74 ülkede faaliyet gösteren şirketimizin globalde bünyesinde ise 500’ün üzerinde şef bulunuyor. Türkiye’de bu global bilgi birikimini de sektöre sunuyoruz" dedi. Gıda güvenliği konusunun Unilever Food Solutions’ın en önemli gündemi olduğunu açıklayan Kayı, "Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Türkiye Şef Araştırması’na katılan şeflerin yüzde 80’i ’Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak tanımladı. Şeflerimizin bu ihtiyacı bizi harekete geçirdi. Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle ’Sertifikalı Gıda Güvenliği Eğitimi’ programını bu yıl başlatıyoruz. Türkiye genelinde tüm mutfak ekiplerine ulaşabilmek için eğitimleri online olarak planladık. Online eğitimleri tamamlayan şeflerimize isme özel sertifikalarını göndereceğiz" dedi.
 
Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ev dışı gıda tüketim sektöründe de yoğun ilgi gördüğü belirtildi.
 
’EN ZEVKLİSİ ŞEF ÖNLÜĞÜ GİYMEKTİ’
 
Etkinliğin sonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Akbağ, "Şeflere, genç şeflere ve şef adaylarına yönelik bir sunum yapmak için geldik. Güzel ve sıcak bir Bodrum baharında bir araya geldik. Ben de özlemmişim bu mevsimde burada olmayı. Gayet başarılı geçti. Yeme içme üzerine de baya bilgi sahibi olduk. Bazı ürünlerle ilgili de denemeler yaptık. Arada benim de oynadığım mini skeçleri izlediler. Böyle bir etkinlik oldu. Tatil beldeler daha da bir keyifli geçiyor" dedi. Akbağ, "Sahnede biraz sunuculuk oynadım. Biraz aşçılık oynadım. En zevklisi finalde giydiğim şef önlüğüydü. Adımı da işlemişler üzerine. Şef Önlüğüm ile Sedef’i (kardeşi) kıskandıracağım" diye konuştu.
 
AKBAĞ’DAN TELEVİZYON PROJESİ
 
Ünlü oyuncu Akbağ, bu yaz bir film projesinde yer almayacağını belirtirken, "Bu yaz galiba bir sinema filmi olmayacak. Olacak demeyi çok isterdim ama, içimize sinen bir sinema filmi projesi olmadı. İlk defa sinema adına yaz ayları için sinema adına bir şey söyleyemiyorum. Farklı farklı bir şey olabilir. Televizyonda artık her şey kendini tekrar etmeye başladı. Televizyon dizileri hala seyircinin ilgisini çekiyor ama, seyirci biraz daha seçici olmaya başladı. Her şeyi de böyle kabullenip takip etmiyor. O yüzden belki bir sürprizim olabilir, televizyonda. Yeni bir televizyon projesi diyebiliriz. Şu an yüzde 80 gibi. Tam netleşmeden de söylemek istemiyorum, okulların kapanmasını bekliyoruz. Gelecek sezon içinde elimde birçok proje var okuyup değerlendiriyorum" dedi.
 
FORMU GENETİK
 
Formuna dikkat çekilmesi üzerine genetik miras olarak değerlendiren Akbağ, "Aileden olduğu kadar, beslenmeme de dikkat ediyorum. Tatlıyı çok sevmem belki onun da etkisi var. Hayatımda diyete girme ya da diyetten çıkma diye bir şey yok. Mutfakta da iyiyimdir. Hamurcuyumdur, makarna, pilav börek üçlüsünü çok güzel yaparım. Yeni denenmiş şeylerde iyi olmasam da Geleneksel Türk Mutfağında iyiyimdir. Her türlü soslu makarnayı severim. Babaannem ailemizin önemli bir aşçısıdır, damak zevki gelişkin bir aileyizdir, bu yüzden bende yaptığım yemeği güzel yaparım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER