banner51

Savcının Şüphesi Cinayeti Aydınlattı

Ordu’nun Mesudiye İlçesi’ndeki ormanlık alanda yaklaşık iki yıl önce ölü bulunan Hasan Özkan’ın (57), yengesi B.Ö. (39) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Düştüğü sanılan adamın dosyasını inceleyen yeni savcının şüphesi üzerine başlatılan soruşturmayla yakalanan B.Ö., tecavüze uğradığı için cinayeti işlediğini itiraf etti. Adliyeye sevk edilen B.Ö., tutuklandı.

Savcının Şüphesi Cinayeti Aydınlattı
Yüzde 50 zihinsel engelli Hasan Özkan’ın 28 Eylül 2012 günü, Yeşilce Beldesi Abudamı Mevkii’ndeki ormanlık alanda cesedi bulundu. Elinde balta, başında kan bulunan Özkan’ın düşüp başını yere çarptığı sanılarak ’düşme sonucu ölüm’ kaydıyla dosya rafa kaldırıldı. Olaydan bir yıl sonra ilçede göreve başlayan Savcı Halil İbrahim Adam’ın ilk işi eski dosyaları incelemek oldu. Dosyasını incelediği Özkan’ın ölümünü şüpheli bulan savcı, dosyayı tekrar açtı. Jandarma bölgesinde meydana gelen olay için farklı bir bakış açışı oluşturmak amacıyla dosya İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro dedektiflerine de gönderildi.
 
SUÇUNU İTİRAF ETTİ
 
Emniyet ve jandarma ekipleri, savcının koordinesinde beş ay süren çalışma yaptı. Ardından geçen pazartesi günü harekete geçen ekipler, ölen adamın erkek kardeşi H.Ö.’yü (55), kardeşinin eşi B.Ö.’yü (29), yakınları U.Ö. (37), H.Ö. (34), E.Ö. (18) ve T.D.’yi (34) gözaltına aldı. Şüphelilerden ilk gün U.Ö. ve E.Ö., ikinci gün H.Ö (55), T.D. ve H.Ö. (34) serbest bırakıldı.
 
Ek gözaltı süresi isteyen ekiplerin sorgusunun üçüncü gününde, B.Ö.’nün cinayeti kendisinin işlediğini itiraf ettiği belirtildi. Vicdan azabı çektiğini ifade ettiği kaydedilen B.Ö.’nün kayınbiraderinin kendisine iki yıl boyunca tecavüz ettiğini, bu durumu eşine ve akrabalarına söylemesine rağmen inandıramadığını, üç kez ilaç içerek intihar etmeyi denediği, ancak kendisi ölürse kızına tecavüz eder korkusuyla cinayeti planlayıp işlediğini söylediği belirtildi.
 
KEŞİF YAPTIRILDI
 
Olay yerinde yapılan keşifte B.Ö., Hasan Özkan’a ’Odun kesmek için ormana gidiyorum, sende gel’ dediğini söyledi. B.Ö., peşinden gelen kayınbiraderinin kendisini sıkıştırdığını, kurtulup elindeki baltanın tersiyle Özkan’ın sırtına ve başına vurarak cinayeti işlediğini anlattı. Emniyetteki işlemlerinin ardından B.Ö., sevk edildiği adliyede tutuklandı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER