'Savaşta Bile Hastanelere Dokunulmuyor'

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde devlet hastanesi önünde bomba yüklü aracın infilak ettirilmesine tepki gösteren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, savaşta bile hastanelere dokunulmadığını söyledi.

'Savaşta Bile Hastanelere Dokunulmuyor'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret Bakan Veysel Eroğlu, siyasi istikrarın ekonomik istikrarı beraberinde getireceğini söyledi. İşadamlarının istihdam yarattığını, istihdama katkı sağlayan herkese destek vermeye hazır olduklarını vurgulayan Eroğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Şemdinli Devlet Hastanesi önünde PKK’lı teröristlerce infilak ettirilen bomba yüklü araç nedeniyle hastanenin yeni doğan, acil, doğum ve ameliyathane ünitelerinin zarar gördüğünün hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, terör örgütü PKK’nın en büyük zararı doğu illerindeki insanlara verdiğini söyledi.
 
ZULMÜN VARDIĞI SON NOKTA
 
Hükümetin bölgeye yol, hastane, baraj, sulama tesisi, gölet ve içme suyu gibi pek çok yatırım yaptığını anlatan Eroğlu, "Ambulansları, iş makinelerini yakıyor. Terör örgütü esasen bölge insanlarının, oradaki Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanıdır. Artık bu yetmiyormuş gibi şimdi yeni doğan çocukların bulunduğu çocuk bölümlerine, hastanelere okullara saldırıyor. Bu artık gerçekten inanılmaz. Zulmün vardığı son nokta. Mert bir düşman bile bu kadar hainlik yapamaz" dedi.
 
"DOĞUDAKİ İNSANLAR TERÖR ÖRGÜTÜNE GEREKEN CEVABI VERMELİ"
 
Savaşta bile yaşlı, kadın ve çocuklara dokunulmadığını kaydeden Bakan Eroğlu, "Hastanelere asla ateş edilmez. Bu terör örgütünün artık gözü o kadar dönmüş ki, bu şekilde tahribat yapabiliyor. Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar terörü bitirmek için hükümet olarak, devlet olarak kararlıyız. Artık oradaki insanlar da terör örgütüne gereken cevabı vermeli" diye konuştu.
 
"CHP’NİN VAATLERİ İPE SAPA GELMEZ"
 
CHP’nin kredi kartı faizlerinin yüzde 80’inin silineceği şeklindeki seçim vaadini de değerlendiren Bakan Eroğlu, CHP’nin seçim vaatlerinin tutarsız olduğunu söyledi. Eroğlu, "CHP, atıyor savuruyor. Mevzuatla, kanunla hiç alakası yok. Türkiye’deki çoğu banka özel sektör. Zaten CHP’nin elinde bunu yapacak bir imkan da yok. Bunun yapılması demek Türkiye’deki yabancı sermayenin çekilmesi demek. CHP bunun farkında değil. Vatandaş CHP’nin bu saçma sapan vaatlerini yırtıp çöpe atacaktır. Çünkü bunlar son derece tutarsız. Atma bunlar. İpe sapa gelmez bir takım vaatler" diye konuştu.
 
Bakan Eroğlu daha sonra otogarı da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER