banner9

'Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi'

Ağrı’da 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle KESK Platformu öncülüğünde oluşan ’Ağrı Barış Bloku’, "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganları atıp pankart taşıdı.

'Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi'
Dörtyol kavşağında toplanan "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganı atarak, pankart taşıyan Ağrı Barış Bloku adına basın açıklamasını İHD Ağrı temsilcisi Olcay Öztürk yaptı. Öztürk, şunları söyledi:
 
"Yasadığımız ülke ve Ortadoğu, savaş seslerinin oldukça gür çıktığı, ölümün kutsandığı ve her gün artık rutinleşen ölüm haberlerinin olağanlaştığı günlerden geçiyor. Uzun süredir devam eden, son 30 yılı silahlı çatışma olarak yaşanan Kürt sorununun nihai çözümü için 7 Haziran öncesi başlayan ve tüm topluma umut veren gelişimler ne yazık ki seçim sonrası yerini sıcak çatışma ortamına bırakmıştır. Her gün yaşanan asker, gerilla, sivil ve çocuk ölümleri hepimizde derin kaygılar yaratmaktadır. Biz biliyoruz ki her savaşın mutlaka bir barışı olacaktır. Ama o güne kadar artık ölümlerin, yıkımların yaşamımızın vazgeçilmez bir rutini olmaması için artık sesizimizi daha gür çıkarmamamız gerekmektedir."
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER