banner51

Sara Nöbeti Geçirince Kolları Tandırda Yandı

Yozgat’ta yaşayan sara hastası 50 yaşındaki Kezban Karabay çörek pişirirken nöbet geçirince, iki kolu tandırın içerisindeki ateşte yandı.

Sara Nöbeti Geçirince Kolları Tandırda Yandı
Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi Yukarısarıkaya beldesinde yaşayan Kezban Karabay çörek yapmak için evinin yanında bulunan tandırı yaktı. Çörek pişirirken bir anda sara nöbeti geçiren Karabay’ın her iki kolu tandır içinde kalarak yandı. Yanında kimse bulunmayan kadını bir süre sonra komşuları fark etti. Ellerinde ve kollarında 2 ve 3’üncü derece yanıklar oluşan talihsiz kadın hastaneye kaldırıldı.
 
Sarıkaya Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Yozgat Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Kezban Karabay buradan da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Yanık Tedavi Merkezi’ne gönderildi.
 
Tedavisi devam eden Kezban Karabay’ın ağabeyi Mustafa Alim, "Çörek yaparken sara hastası olduğu için nöbet geçirip fırında eli kalmış. Bu nöbetleri bir ile beş dakika arasında değişiyor. Eli bir süre ateş içinde durunca yanmış. Yozgat’ta yanık ünitesi olmadığı için buraya geldik. Buraya geldikten sonra gerekli müdahaleler yapıldı. Parmakları kesilmekten kurtarıldı" dedi.
 
Yanık merkezinde tedavisi devam eden Karabay’ın sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER