Şanlıurfa'da Gerginliğe 12 Gözaltı

Şanlıurfa’da, çocukların kavga etmesi nedeniyle Suriyeli ile Türk aileler arasında tırmanan gerginliğin ardından kentte güvenlik önlemleri artırıldı. Polis, 3 ev ile 5 aracın zarar gördüğü gerginliğe yol açtığı saptanan aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 12 kişiyi gözaltına aldı.

Şanlıurfa'da Gerginliğe 12 Gözaltı
Geçen pazar günü Yenice Mahallesi’nde Suriyeli ve Türk çocuklar arasında top oynarken çıkan tartışma ailelerinin de katılmasıyla kavgaya dönüştü. Polisin müdahalesiyle sonlandırılan kavganın ardından Suriyeli bir aile tahliye edilirken, gece saatlerinde toplanan kalabalık, Suriyeli ailelerin bulunduğu evlere taş ve sopalar ile saldırıp, sokakta bulunan Suriye plakalı otomobillere zarar verdi. Yaşanan gerginlik, polisin kalabalığa biber gazlı müdahalesiyle sona erdi.
 
Polis, dün gece benzer gerginliğin yaşanmaması için olayların yaşandığı mahallede yoğun önlem aldı. Zırhlı araçlar ile sokaklarda devriye görevi yapan polis, incelemesi sonunda 3 ev ile 5 araçta hasara yol açan kavgaya karıştığını belirlediği aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 12 kişiyi gözaltına aldı.
 
Gözaltına alınan şüphelilerin sorgulaması sürerken, polis Suriyeli ailelerin yaşadığı bölgelerde önlemlerini artırdı.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER