banner9

Şanlıurfa'da Domuz Gribi Şüphesi

Şanlıurfa’da yüksek ateş şikayetiyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 5 kişi, domuz gribi şüphesiyle tedaviye alındı.

Şanlıurfa'da Domuz Gribi Şüphesi
Kentin çeşitli mahallelerinde yaşayan ve isimleri açıklanmayan 5 kişi, yüksek ateş şikayetiyle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Acil serviste ilk kontrolleri yapılan 5 kişi, H1N1 virüsü taşıdıkları şüphesiyle tedaviye alındı. Hastalardan kan örnekleri alınarak Adana’ya gönderilirken, hastanede çeşitli önlemler alındı. Hastane çalışanları ile hasta ve yakınlarına maske dağıtıldı.
 
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Vekili Doktor İdris Dağ, 5 farklı adresten yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gelen hastaların genel durumlarının iyi olduğunu belirterek, şöyle dedi:" Şu anda H1N1 virüsü şüphesiyle 5 hasta yatmaktadır. Yatan bu hastaların genel durumları iyi olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Hastanemizde ve acil servisinde karantinaya alma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu vakalarımızın kan tahlilleri alındı, Adana’ya gönderildi. Bunların sonuçlarını bekliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2016, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER