banner51

'Sanki Kapıdan Girip Bana Sarılacak'

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde maden ocağında mahsur kalan işçilerden 23 yaşındaki Ömer Cansu’nun 10 yaşındaki yeğeni Sedat Alkan, gözyaşları içinde bekleyişini sürdürüyor. Sedat Alkan, "Kapı çaldığında dayımın geldiğini sanıyorum. Dayım sanki kapıdan girip bana sarılacak gibi geliyor. Onsuz ağzımdan bir lokma geçmiyor" dedi.

'Sanki Kapıdan Girip Bana Sarılacak'
İzmir’de yaşayan ve facianın ardından Ermenek’e gelen Sedat Alkan, dedesi Hüsnü ve diğer dayısı Abdurrahman Cansu ile birlikte evin kapısının önünde maden ocağında mahsur kalan dayısı Ömer Cansu’dan gelecek iyi bir haberi bekliyor. Dayısını çok sevdiğini ve onsuz ağzından bir lokma dahi geçmediğini gözyaşları içinde anlatan Sedat Alkan, şunları söyledi:
 
"Yoldan geçen bir motosiklet sesi duyunca, sanki dayımın motosikletinin sesini duyar gibi oluyorum ve dayım geliyorum sanıyorum. Kapı çaldığında dayımın geldiğini sanıyorum. Dayım sanki kapıdan girip bana sarılacak gibi geliyor. Onsuz ağzımdan bir lokma geçmiyor. Onun gelmesini istiyorum."
 
Geçen yıl Ermenek’e tatile gelemediklerini ancak dayısı Ömer Cansu’nın sık sık telefonla arayıp davet ettiğini belirten Sedat Alkan, "Biz buraya köye geldiğimizde dayım bizi sürekli motosikletiyle gezdirirdi. 6-7 yaşlarında iken motosikletinin motoruna su kaçırmıştık. Dayım bize biraz kızdı ama o bana kızdığında bile bana seviyormuş gibi geliyordu. O yüzden kızdığında hiç üzülmüyordum. O madene çalışmaya gittiğinde biz motosikletini temizlerdik. Bize para verir ve gezdirirdi" dedi.
 
Evin neşesinin kalmadığını ifade eden Alkan, "Dayımsız olmuyor. Evin neşesi, hiçbirşeyi kalmadı. Dayımlar yemek yedikleri yerde ışığı kapatıp, tuvaletlerini yapıyorlarmış. Dışarı çıkamıyorlarmış. Onlar insan değil, hayvan yerine mi koyuyorlardı" diye konuştu.
 
UÇAN KUŞA HAVADİS SORUYORUM
 
Oğlundan gelecek iyi bir haber beklediğini belirten acılı baba Hüsnü Cansu ise hala ümidini yitirmediğini söyledi. Oğlunu canla, başla beklediğini ifade eden Cansu, şöyle konuştu:
 
"Uçan kuşa havadis soruyorum. Hiç bir havadis yok. Bekliyoruz oğlumu. Öldüm ben, ölüyorum ben. Canım benim toprağın altında ne hallerdedir. Orada ne haldedir, hiç bilmiyorum. Toprağın altında ne yaptığını bilemedim çocuğumun. Ümidim her zaman var. Allah’a dua ediyorum, oğlumu çocuğumu göreyim diye. Ben çocuğuma kurban olurum."
 
Facianın tedbirsizlik sonucu olduğunu söyleyen baba Hüsnü Cansu, "Orada hiçbir tedbir almadılar, tedbirsizlikten oldu. Çocuklarımızı bile bile öldürdüler. Bir yemeği bile yeraltında pisliğin içinde yedirdiler" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER