banner51

Sanığa 8 Yıl 4 Ay Hapis

Kayseri’de 17 yaşındaki S.D.’yi bıçakla tehdit ederek, sigara parası istediği ve 100 TL’sini gasp ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 29 yaşındaki Rüstem Aşık’a, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Sanığa 8 Yıl 4 Ay Hapis
Olay, merkez Melikgazi İlçesi Gesi Fatih Mahallesi’nde geçen Ağustos ayında saat 05.00 sıralarında meydana geldi. İşe gitmek için evden çıkan S.D. otobüs durağında beklemeye başladı. Bu sırada yanına gelen Rüstem Aşık, iddiaya göre sigara almak için 10 TL istedi. Olumsuz yanıt alan şüpheli, cebinden çıkardığı bıçağı S.D.’ye gösterdikten sonra "Üstünü arayacağım" diyerek tehdit etti. Korkan S.D., cebinde bulunan 100 TL’yi çıkarıp Rüstem Aşık’a verdi. Akşam eve giden S.D. durumu babasına anlattı. Ailenin, şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine gözaltına alınan Aşık, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
 
Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuklu sanık Rüstem Aşık ve S.D ile babası A.D katıldı. Mahkemedeki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Aşık, "Olay günü S.D. ile karşılaştık ve ondan sigara almak için 10 TL istedim. Ancak, bunu tehditle değil, arkadaş olarak söyledim. O da, 100 TL parası olduğunu söyleyince, ben de bana borç vermesini ve daha sonra kendisine vereceğimi söyledim. Yanında 100 TL olduğunu söyleyince, o parayla evimin kesilen elektriğini de açtırmak istedim" dedi.
 
Şikayetçi olduğunu ve sanığın ifadelerinin doğru olmadığını öne süren S.D. ise, "Otobüs beklediğim sırada yanıma geldi. Benden 10 TL istedi. ’Yok’ deyince, bıçak çekti ve ‘Üstünü arayacağım’ dedi. Korktum ve cebimdeki 100 TL’yi verdim" diye konuştu. Mahkeme heyeti sanığa, ‘Silahla yağma’ suçunu işlediği gerekçesiyle, 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER