banner51

Sandığa Büyük Takip

Türkiye yarın sandık başına gidiyor… Seçim güvenliği içinse polis ve jandarmada tüm izinler iptal edildi. Seçimde 385 bin polis ve jandarma görev alacak. Askeri birlikler de müdahale için hazır bekletilecek.

Türkiye yeniden sandık başına gidiyor, seçim güvenliği içinse tüm birimler teyakkuza geçiyor…
 
İçişleri Bakanlığı seçimlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için polis ve jandarmada izinlerin iptal edilmesi talimatını verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Bakanlık Afet ve Acil Yönetim merkezinde seçim harekât merkezleri oluşturuldu.
 
Bu merkezlerde ülke genelinde yaşanabilecek olaylar canlı olarak takip edilerek, anında müdahalelerde bulunulacak. Türkiye genelinde 385 bin polis ve jandarma görevli. İstanbul’da 37 bin, Ankara’da 12 bin, İzmir’de 9 bin polis seçimin güvenliğini sağlayacak… Doğu ve Güneydoğu’da ise riskli ilan edilen bölgelerde Özel Harekât Polisi ve Jandarma güvenlik önlemleri alacak. Yüksek risk bulunan bölgelerde askeri birlikler de olası müdahale için hazır bekletilecek. 
 
Terör ve olası saldırı ihtimali olan bölgelerde oy pusulaları ve oy sandıkları, gerektiğinde zırhlı araç ve helikopterlerle taşınacak. Oy tutanakları, sandık ve torbaların nakledileceği seçim merkezlerinde polisler üst düzey önlem alacak.
 
Tüm eğlence mekanları oy verme süresince kapalı olacak; restoran bölümü olan eğlence yerleri ise alkollü içecek servisi yapamayacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli güvenlik personeli dışında hiç kimse, köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER