banner51

Samsun'da Kurtuluş Mücadelesini Anma Yürüyüşü

Samsun’da 81 ilden 250 dağcı ve öğrencinin katılımıyla Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 8’inci Anma Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Samsun'da Kurtuluş Mücadelesini Anma Yürüyüşü
Samsun’da Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 8’inci Anma Yürüyüşü nedeniyle İlkadım İlçesi Kurtuluş Yolu’nda tören düzenlendi. 81 ilden 250 dağcı ve öğrencilerin katıldığı yürüyüş Tütün İskelesi önünden başladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tütün İskelesi’nden sahile çıkarılan Türk bayrağının, düzenlenen yürüyüşle Havza İlçesi’ne götürüleceği belirtildi.
 
Yürüyüş öncesinde konuşma yapan İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan, yürüyüşün Gazi Mustafa Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı yoldan devam edeceğini dile getirerek, "25 Mayıs’ta Havza’da gerçekleşecek törenlerde buluşmak ümidiyle bu yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Bu önemli günde milli mücadelemizin, birliğimizin, beraberliğimizin önemli unsurlarını yansıtacak yürüyüş ve sizlerin katılımı, bütün milletimize örnek teşkil edecek, gençlerimizin tarihsel, kültürel anlamda bütün duygu ve düşüncelerini yansıtacak" dedi.
 
Konuşmaların ardından Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tütün İskelesi’nden çıkarılan Türk bayrağını Havza İlçesine götürecek öğrencilere teslim edildi. Öğrencilerin Türk bayrağını Havza’da düzenlenecek 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Kutlama Festivali’nde yetkililere teslim edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER