Samsun'da Fırat Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Samsun’da Ülkü Ovakları Şubesi üyeleri, İzmir’deki Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak öldürülmesini yürüyüşle protesto etti. Ardından Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Samsun'da Fırat Yılmaz İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Samsun’da Ülkü Ocakları’na üye yaklaşık 800 kişi, Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak öldürülmesini protesto etti. Ülkü Ocakları Samsun Şubesi önünde toplanan vatandaşlar ellerine aldıkları Türk Bayrakları ile ’Şehidim hakkını helal et bize’ sloganı atarak İstiklal Caddesi’nde yürüdü. Site Camii önüne kadar gelen grup daha sonra burada ikindi namazının ardından Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kıldı. Ardından camide Çıkaroğlu için mevlit okutuldu. 
 
Öte yandan Havza İlçesi’nde de Ülkü Ocakları üyeleri tarafından Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile Özgecan Aslan’ın öldürülmesi protesto edildi. Yaklaşık 150 kişilik grup saygı duruşunda bulunduktan sonra sloganlar atarak iki cinayeti de kınadı. Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER