banner9

Samsun'da 'Fener Alayı' Yürüyüşü

Samsun Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen ’Fener Alayı’ yürüyüşünde yaklaşık 2 bin kişi Türk bayrakları ile 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu yaşadı.

Samsun'da 'Fener Alayı' Yürüyüşü
ADD tarafından organize edilen Fener Alayı Yürüyüşü, İlkadım İlçesi Öğretmenevi önünden başladı. İstiklal Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Caddesi üzerinden devam edip Atatürk Anıtı önünde son buldu. Yürüyüşte ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşaleler olan vatandaşlar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yürüyüşe cadde üzerinde bulunan vatandaşlar da alkışları ile destek verdi.
 
Atatürk Anıtı önünde grup adına konuşan Oğuzhan Gençtürk, “Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı büyük zaferin 93’üncü yıldönümündeyiz. Mustafa Kemal’in sözleriyle, ‘Bugün kutladığımız büyük zafer, özellikle Türk ordusunundur. Türk ordusu ve Türk milleti var olsun’ diyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER