banner51

Samsun'da Dilenci Operasyonu

Samsun’da zabıta ekiplerince düzen dilenci operasyonunda 10’u kadın, 1’i erkek ve 6’sı da çocuk toplam 17 kişi toplanıp, Büyükşehir Belediyesi Dilenci Toplama Merkezi’ne götürüldü.

Samsun'da Dilenci Operasyonu
 
Samsun’un merkez İlkadım İlçesi Belediyesi’nin dilenci operasyonunda ortaya ilginç görüntüler çıktı. Şehrin çeşitli cadde, sokak ve cami önlerinde yapılan uygulamada dilencilik yapanlardan bazıları zabıtayı görüp kaçmaya çalıştı, bazıları da yalvararak serbest bırakılmasını istedi. Uygulamada toplanan 10’u kadın, 1’i erkek ve 6’sı da çocuk toplam 17 kişi, Büyükşehir Belediyesi Dilenci Toplama Merkezi’ne götürüldü. Bu sırada araçtan indirilen dilencilerden biri elindeki çantayla gazetecilere saldırdı. Kadını zabıtalar güçlükle sakinleştirdi. Toplanan dilenciler arasında Suriyeli göçmenlerin de olduğu dikkat çekti. Dilencilerin üzerinde bulunan paralara el konuldu. Suriyeli dilenciler Yabancılar Şubesi ekiplerine teslim edilirken, diğerlerine ise Kabahatler Kanunu gereğince para cezası uygulanıp serbest bırakıldı.
 
İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak dilenci uygulamalarını her hafta yaptıklarını belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, "İnsanlarımızın manevi duygularını sömüren bu insanlara müsaade etmeyeceğiz. Şimdiye kadar olduğu gibi İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak bu tür denetimlerimiz devam edecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER