'Samsun O Hainin Yüzüne Tükürecek'

Samsunspor Kulüp Başkanı Mehmet Bank, 6 günden bu yana akibetinden haber alınamayan Nijeryalı futbolcu Aminu Umar’ın bulunması için savcılığa dilekçe verdiklerini hatırlatırken, "Samsun’da Umar’ın kaçırılmasına kim yardımcı olduysa o haini bulup ortaya çıkartacağız ve Samsun da onların yüzüne tükürecek" dedi.

'Samsun O Hainin Yüzüne Tükürecek'
PTT 1’inci Lig ekiplerinden Samsunspor, 6 günden bu yana akıbetinden haber alınamayan oyuncuları Aminu Umar’ın bulunması için her yolu deniyor. Son olarak savcılığa dilekçe veren Kulüp Başkanı Mehmet Bank, bugün adliye çıkışında açıklamalarda bulundu. Umar ile şu ana kadar hiçbir ipucu bulamadıklarını belirten Başkan Bank, şöyle dedi:
 
"Türkiye’nin tüm giriş çıkışlarına baktırıyoruz. Ama inşallah bulacağız. Samsun’da Umar’ın kaçırılmasına kim yardımcı oldu ise o haini bulup ortaya çıkartacağız. Ve Samsun’da onların yüzüne tükürecek. Umar’ın hayati tehlikesi bulunduğunu düşündüğümüzden kulüp başkanı olarak savcılığa dilekçe verdim. Umar bizim kulübümüzün futbolcusu. Gitse bile ‘Ben gidiyorum, şöyle yapıyorum, böyle yapıyorum’ demesi lazımdı. Bu nedenle savcılığa bulunma başvurma gereği hissettim. İnşallah en kısa sürede bulacağız. Savcı bey bizden Umar’ın telefon numarasını istedi. Biz de kendisine verdik."
 
Umar’ın gidişine şehirden de yardımcı olanların bulunduğunu ifade eden Başkan Mehmet Bank, "Samsun’dan kendisine yardımcı olanlar olduğu yönünde duyumlar aldık. Serbest kalması için federasyonun bu durumu bize bildirmesi gerekiyor. Bize herhangi bir belge gelmedi. 3 aylık maaşı yatmadığı taktirde FIFA’ya müracaat edip serbest kalabiliyor. Ama böyle bir şey olsa FIFA’nın da Türkiye Futbol Federasyonu’nu arayıp durumu bildirmesi gerekiyor" diye konuştu.
 
Umar’ın federasyon nezdinde açığa çıkmadığını ifade eden Kulüp Başkanı Bank, şöyle devam etti:
 
"Gençlik ve Spor Bakanımız ile AK Parti Samsun İl Başkanımız devreye girerek böyle bir durumun oluşmasına müsaade etmedi. Biz oyuncumuzun can güvenliğinden endişe ediyoruz. Kaza yapmıştır, ölmüştür, zehirlenir. Bunu bulmamız lazım yani. Ayrıca Umar’ın oturduğu evin oradaki güvenlik kameralarının da görüntüleri silinmiş. Bu arada Umar’ın Twitter hesabından atıldığı iddia edilen ‘Ben kaçmadım. Yasal haklarımı kullandım’ şeklinde açıklamalar var. Bunlar gerçek değildir. Kafa karıştırmak için yapılan şeylerdir."
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER