Samanlıkta Çürüyen Otomobili Yeniledi

Bartın’da, otomobil modifiye ustası 36 yaşındaki Şaban Oskay, samanlıkta çürümeye terk edilen 1973 model ’Anadol’ marka otomobili 3 bin liraya satın alıp modifiye ederek yeni hale getirdi.

Samanlıkta Çürüyen Otomobili Yeniledi
Bartın Oto Sanayi Sitesi’nde 10 yıl önce otomobil modifiye dükkanı açan oto tamircisi Şaban Oskay, Akpınar Köyü’nde bir kişinin 5 yıldır samanlıkta bekleyen 74 AU 491 plakalı 1973 model otomobilini 3 bin liraya satın aldı. Oskay, otomobili 12 gün içinde yenileyerek çalışır hale getirdi. Otomobile tek tuşla çalıştırma ve stop etme sistemi, merkezi kilit, ışıklandırma, havalı korna yapan Oskay, motor ve kaporta bölümünde de yenilikler yaptı. Çocukluktan bu yana eski otomobillere merakı olduğunu belirten Şaban Oskay, şöyle dedi:
 
"Üç arkadaşımla birlikte gece- gündüz çalışarak otomobili yepyeni hale getirdim. Bu tür eski arabaların kaybolmasını istemiyorum. Klasik arabaların kaybolmasına engel olmaya çalışıyorum. 3 bin liraya aldığım bu araca 10 bin lira masraf yaptım. Çok isteyen, bu aracın kıymetini bilecek birisi çıkarsa satarım. Çıkmazsa kendim bineceğim. Eski arabaları olanlara da önerim, onları çürümeye terk etmesinler, tamir ettirip satsınlar veya binsinler."
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER