banner51

Salman: 'Araştırıyoruz'

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, Tonami Meydanı’nda, Karayolları tarafından yaptırılacak Köprülü Kavşak Projesi için ağaçların kesilmesini protesto eden çevrecilere biber gazı sıkılmasıyla ilgili idari soruşturma başlattığını söyledi.

Salman: 'Araştırıyoruz'
 
Yalova’da, Karayolları 14’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından Tonami Meydanı’nda yapılması planlanan Köprülü Kavşak Projesi için belediye ekiplerinin, çoğunluğu çınar ve palmiyeden oluşan 158 ağacın kesmesinin neden olduğu tartışma devam ediyor. Ağaçların kesildiği sırada bir davet için Dağıstan’a giden ve döndükten sonra dün yaptığı basın toplantısına kendisini savunan Belediye Başkanı Vefa Salman, aynı gün belediye meclisi toplantısında, tepkilerini dile getirmek için pankart açan çevrecilere biber gazı sıkılmasını eleştirdi.
 
Bununla ilgili olarak idari soruşturma başlatıldığını, kamera görüntülerinin özellikle incelendiğini açıklayan Belediye Başkanı Vefa Salman, "Bu, kabul edilebilir bir davranış değil" dedi.
 
Protesto gösterisinde bulunan gençlere karşı böyle bir müdahalenin yapılmaması gerektiğini söyleyen Başkan Salman, "Demokrasi gereği gençlerin konuşma hakkı doğaldır ve buna saygı gösteriyorum. Konuşma çabalarının şiddetle durdurulmasını doğru bulmuyorum. Protesto sırasında sıkılan biber gazının kim tarafından sıkıldığı kamera kayıtlarından araştırılıyor. Bu konuda idari soruşturmamız sürüyor. Eğer zabıta memuru sıkmışsa ben gereğini yaparım" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER