banner9

Salihli'de Hdp Binası Taşlandı

Manisa’nın Salihli İlçesi’nde, Şehit Piyade Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere’nin cenaze töreninin ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte bir araya gelen yüzlerce kişi, HDP İlçe Binası’nı taşladı.

Salihli'de Hdp Binası Taşlandı
Hakkari’nin Dağlıca Bölgesi’nde şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere’nin cenaze töreninin ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlendi. Terör örgütü aleyhinde sloganlar atarak yürüyen grup, Akgül İşhanı’nda bulunan HDP İlçe Teşkilatı’na taş atmaya başladı. Kalabalığın artması üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan gruba TOMA aracı ile müdahale edildi. Olayların devam etmesi üzerine MHP’li Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı ve MHP’li yöneticiler, kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı.
 
Kalabalığa dağılmaları yönünde uyarılarda bulunan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, "Ülkücü, yasalara, kanunlara uygun bir şekilde tepkisini verecek, Salihli Halkı da sizlere böyle güvenecek. Lütfen dağılın" dedi. Daha sonra öfkeli kalabalık PKK aleyhine slogan atarak Ülkü Ocakları İlçe Binası önünde toplandı.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 02:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER