banner51

Saldırıya Uğradığı Yere Karanfil Bıraktılar

Eskişehir’de yaklaşık 20 kişi, geçen yıl 2 Haziran’daki Gezi Parkı protestoları sırasında uğradığı saldırı sonucu 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite örencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere karanfiller bıraktı.

Saldırıya Uğradığı Yere Karanfil Bıraktılar
 
Genç-Der ve Lise-Der üyesi olduklarını belirten grup akşam saatlerinde Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde toplanarak fırının önünde ’Ali İsmail Korkmaz, katiler bizden kaçamaz’ yazılı pankart açtı. Grup çeşitli sloganlar atarak yaklaşık 50 metre mesafedeki Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı Sanayi Sokak’taki fırının önüne geldi. Sık sık ’Ali İsmail Korkmaz onurumuzdur’ sloganı atan grup, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafı saldırıya uğradığı ekmek fırının yanına konulup etrafına da kırmızı karanfiller bırakıldı.
 
Grup adına basın açıklamasını Özge Uyanık yaptı. Ali İsmail Korkmaz davasının ilk duruşmasının 3 Şubat’ta Kayseri’de yapılacağını belirten Özge Uyanık şunları söyledi: "Bizler bugün Ali İsmail Korkmaz’ın davası yaklaşırken, Ali’nin davasının bizden kaçıramayacaklarını bir kez daha göstermek için buradayız. Ali, bu sokakta AKP’nin polisleri ve sivil faşistler tarafından katledildi. AKP’nin adaleti Ali’nin davasını dörde böldü. Böylece davayı ve katilleri bizden kaçıracağını sandı. Ancak AKP yolsuzluk yapan bakanlarına, Bilal Erdoğan’a sahip çıkıyorsa biz de Ali’ye sahip çıkıyoruz. Bugüne kadar Ali için adalet talebimizi nasıl haykırdıksak 3 Şubat günü Kayseri adliyesinde de aynı şekilde haykıracağız. Lise-Der ve Genç-Der olarak Ali’yi unutmayacağımızı göstermek için Ali’nin öldürüldüğü yerden sesleniyoruz. 3 Şubat günü katilleri bizden kaçamaz demek için tüm Eskişehir halkını Kayseri adliyesi önüne olmaya çağırıyoruz."
 
Yapılan konuşmaların ardından gruptakiler çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER