banner9

Saldırıda Yaralanan Er Gata'da

Diyarbakır’ın Lice İlçesi yakınlarında askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin menfeze tuzakladıkları bombayı patlatması sonucu 6 askerin şehit olduğu hain saldırıdan yaralı kurtulan Aydın Sökeli Jandarma Er Oğuz Arslan, sevk edildiği Gülhane Askeri Akademesi Hastanesi’nde (GATA) tedaviye alındı. Arslan’ın yaralandığı Söke’deki ailesine bildirildi.

Saldırıda Yaralanan Er Gata'da
Söke İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Diyarbakır’ın Lice İlçesi yakınlarında PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesiyle yaralanan ve olayda askeri midibüsü kullandığı bildirilen Jandarma Er Oğuz 21 yaşındaki Oğuz Arslan’ın Söke’nin Bağarası Mahallesi’nde yaşayan babası Dündar ve annesi Hayriye Arslan’a, oğullarının yaralandığı haberi verildi. 6 askerin şehit olduğu saldırıda çocuklarının yaralı olarak kurtulmuş olmasına rağmen gözyaşlarına boğulan Arslan çiftini, askerler ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Evinin önünde hazır bekletilen sağlık ekipleri Arslan çiftine müdahalede bulundu. Yaralı askerin evi geçmiş olsun dileğinde bulunmak için gelen komşuları ve yakınlarının akınına uğradı. Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki 3 aylık acemi birliği eğitimin ardından gittiği Diyarbakır’da yaralanan 4 aylık asker olan çocukları Oğuz Arslan’ın Diyarbakır Askeri Hastanesi’ndeki ilk müdahelenin ardından GATA’ya sevk edildiğini öğrenen Arslan çifti, kendilerine eşlik eden askerlerle Ankara gitmek üzere yola çıktı.
 
Bağarası Muhtarı Ahmet Özdemir de kendilerine Oğuz Arslan’ın teröristlerin bombalı saldırısında yaralandığı bilgisi verildiğini belirtip, "Hepimiz sağlığına kavuşması için dua ediyoruz. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER