banner9

Sakarya'da Apartlar Yurt Oluyor

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 70 apart daireyi alarak yurt yaptığını, 100 apart daire için de görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Sakarya'da Apartlar Yurt Oluyor
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Esentepe Kampusu’nun çevresinde bulunan apart daireleri satın aldığını bildirdi. Etrafı çevrilen binaların ayrıca sosyal donatılarının yapılarak yurda dönüştürüldüğünü .elirten Rektör Prof. Dr.  Muzaffer Elmas 100 dairenin daha satın alınması için görüşmelerin devam ettiğini anlattı. Rektör Prof. Dr. Elmas, şunları söyledi:
 
"Apartlar konusunda olumlu adımlar atıldı. Apartlar çevrelenerek öğrencilerin bir arada yiyip içmesi beraber olması sağlanmalı. Herkes bu konuya ahlaki olarak bakıyor ama akademik olarak kesinlikle bunlar yanlış. Bunların bir arada ortak mekanlar olarak dönüştürülmesi gerektiğini söyledik. Kredi Yurtlar Kurumu gerçekten bu konuda olumlu adımlar attı. Kurum kampus çevresindeki 70’in üzerinde apartın bulunduğu apart blokları satın alarak yurt yaptı. 100’ün üzerinde apart daire için de görüşmeler sürüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu buralara sosyal donatılar yaparak öğrencilerimizin birlikte yaşayacakları yerler haline getirecekler" dedi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER