banner9

Şakar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da solunum yetmezliğinden yaşamını yitiren Gençlik ve Spor eski bakanlarından 81 yaşında Önol Şakar, bugün Manisa’da toprağa verildi.

Şakar Son Yolculuğuna Uğurlandı
Adalet Partisi’nden 13, 14, 15, 16 ve 18’inci dönemlerde Manisa milletvekilliği yapan Avukat Önol Şakar, geçen pazartesi günü sabaha karşı yaşamını yitirdi. Bir süreden beri solunum yetmezliği şikayeti bulunan evli 3 çocuk babası Şakar’ın cenazesi memleketi Manisa’ya, Hatuniye Camisi’ne getirildi.
 
Manisa siyasetinin duayenlerinden Şakar’ın öğle vakti kılınan cenaze namazına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, siyasetçiler, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Namaz öncesi Şakar’ın oğlu Önal Şakar, damatları Tolga Baştak ve Ömür Budak taziyeleri kabul etti. Cenazeye eşi Aynur Şakar ve kızları Esra ile Pınar da katıldı. Namazı Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan kıldırdı. Cenaze namazının ardından Şakar, polislerin elleri üzerinde cenaze otosuna götürüldü. Cenaze namazından sonra merhum Önal Şakar, Çatal Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.
 
1935 yılında Manisa’da doğan Şakar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yapan Şakar, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER