Sahte Zeytinyağı Yakalandı

ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’nde, gıda boyası da katılmış soya ve kanola yağı karışımı ambalajlı ürünü zeytinyağı diye satmaya çalışan M.A. (44) ile S.A. (37), polis tarafından yakalandı.

Sahte Zeytinyağı Yakalandı
Atatürk Çarşısı’ndaki Aşağı Sanayi Bölgesi’nde toptancılık yapan, piyasadan aldığı toptan ürünü küçük işyerlerine satan Mücahit Dalgıç’ın (45) işyerine 10 gün önce gelen M.A. ile S.A., uygun fiyata zeytinyağını satmak istedi. Ambalajlı beş litrelik teneke kutuyu örnek bırakan iki zanlı, ayrıldı.
 
Kokusundan şüphelendiği yağı, Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki bir firmaya gönderen Dalgıç tahlil ettirdi. İçinde soya ve kanola yağı olduğu, gıda boyasıyla zeytinyağına benzetildiği belirlendi. Bunun üzerine Dalgıç durumu, polise ve Bayramiç İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bildirdi. Polis, Mücahit Dalgıç’ın işyerinin önünde önlem aldı.
 
Bugün saat 13.00’te bir kamyonete yüklü 2 bin litre zeytinyağı ile işyerine gelen M.A. ile S.A., polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan iki zanlı emniyete götürüldü. Ele geçirilen yağlara el konuldu. İlk incelemede yağın zeytinyağı olmadığının belirlendiği belirtildi. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri numune alıp, detaylı tahlil için gönderdi.
 
İki zanlının ifadesinde, kendilerinin de aracı olduklarını, ürünleri Çan ilçesinden İ.Ö. isimli bir kişiden aldıklarını söylediği öğrenildi. Polis, İ.Ö. adlı kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER