banner51

Sahte Profesör Sahte Kimlik İle Yakalandı

Bursa’da, gittiği medikal firmalarda kendisini profesör olarak tanıtan ve gittiği yerlerde masa üzerinde bırakılan çanta ve cüzdanları çaldığı öne sürülen 60 yaşındaki Şenol A. sahte kimlik ile yakalandı. Hakkında kesinleşmiş 17 yıl hapis cezası bulunan şüphelinin 2012 yılında Gemlik Açık Cezaevi’nden kaçtığı belirlendi.

Sahte Profesör Sahte Kimlik İle Yakalandı
Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de son 3 yıl içersinde medikal ürünler satan işyerlerine giderek kendisini profesör olarak tanıtıp, torununu yazdırmak bahanesiyle gittiği anaokullarında masa üzerinde bırakılan çanta ve cüzdanları alarak kaçan Şenol A., Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, şehirlerarası otobüs terminalinde, B.S. adına düzenlenen sahte kimlik ile yakalandı.
 
2012 yılında ’Hırsızlık’ ve ’Dolandırıcılık’ suçundan Gemlik Açık Cezaevi’nde yatarken, izinli olarak ayrılıp bir daha dönmeyen Şenol A.’un, bu süre içerisinde sadece Bursa’da 10 ayrı hırsızlık suçuna karıştığı ifade edildi. Hakkında kesinleşmiş 17 yıl hapsi bulunan Şenol A., yöneltilen suçlamaları kabul etti. Şenol A., çaldığı cüzdan ve çanta içerisindeki paraları aldığını diğer eşyalara kesinlikle zarar vermeyip yol kenarına bıraktığını öne sürdü. Sorgulaması tamamlanan şüpheli ’Hırsızlık’ suçundan adliyeye çıkartıldı.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER