banner51

Sahte Kimlik Batağa Sürükledi

Adana’da internette ’Eda’ adıyla sahte sayfa açan 27 yaşındaki Yakup A., ailesiyle sorun yaşayan komşusunun kızı 18 yaşındaki Z.T.’yi kandırıp fuhuş batağına düşürdü. Bir haftalığına 7 bin liraya kiralanan Z.T.’ye zorla fuhuş yaptıran Yakup A., 27 yaşındaki Kemal Ç., nikahsız eşi 39 yaşındaki Nurcan Y. gözaltına alındı. Nurcan Y.’nin daha önce de hamile gelinini erkeklere pazarladığı iddiasıyla gözaltına alındığı anlaşıldı.

Sahte Kimlik Batağa Sürükledi
 
İddiaya göre, İmamoğlu İlçesi’nde oturan Yakup A., ’Eda’ takma adını kullanarak komşusunun kızı Zehra T. ile internet üzerinde arkadaşlık kurdu. Bir süre kadın gibi sohbet eden Yakup, genç kızı, "Ben Mersinliyim, Adana’ya taşındım, fuhuş yapıyorum, çok iyi para kazanıyorum. Evim, arabam var. Sevgilim var, çok iyi hayatım var. Çok lüks yaşıyorum. Sen de çok güzelsin. Güzelliğin harcanmasın. Adana’ya gel. Adana’ya otogara ne zaman gelirsen gel ben seni hemen alırım" dedi. Teklifi kabul etmeyen genç kız, geçtiğimiz hafta ailesiyle kavga edince Eda olarak bildiği komşusu Yakup A.’ya, "Adana’ya geliyorum, otogarda beni karşıla" diyerek mesaj gönderdi.
 
Yakup A., takip ettiği genç kızla aynı yolcu minibüsüne binip Adana’ya geldi. Yakup A., otogarda Z.T.’nin yanına yaklaşıp, "İnternetteki arkadaşın benim, gel seni arkadaşımın yanına götüreyim" diyerek, fuhuşa aracılık yapmak suçundan çok sayıda kaydı bulunan Kemal Ç.’nin evine götürdü. Ancak genç kız, bir fırsatını bulup kaçıp evine döndü. Kaçtığı için ailesinden şiddet gören Z.T., eve kapatıldı.
 
Z.T.’nin peşini bırakmayan Kemal Ç. ile Nurcan Y., İmamoğlu’na gitti. Kiralık ev aradıklarını söyleyerek Zehra T.’nin kapatıldığı eve giden Kemal Ç. ile Nurcan Y. genç kızın kaçmasını sağladı. Evden çıkıp Kemal Ç.’nin otomobiline gizlenen Z.T., ailesine fark ettirmeden Adana’ya kaçtı.
 
DAYISI KADIN İSTEDİ
 
Z.T.’nin dayısı Tufan A. yeğenini bulabilmek için polisten yardım istedi. Polis ekipleri Z.T.’yi aramaya başlarken, dayı Tufan A. da Kemal Ç. ile temasa geçti. Para karşılığı ilişkiye girmek için kadın isteyen Tufan A.’ya A.D.’yi gönderdi. Aslı D., Ahlak Bürosu ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki sorgulanan A.D., Z.T.’nin de fuhuş batağına çekildiğini söyledi. Bu sırada A.D.’nin gözaltına alındığını öğrenen Kemal Ç. ve Nurcan Y., Z.T.’den, "Bana fuhuş yaptırmadılar, ben kendi isteğimle yanlarında kalıyordum, evden kaçtım bana sahip çıktılar" diye ifade vermesini isteyip, kendi elleri ile polise teslim etti. Z.T., alınan ifadesinde Kemal Ç., Nurcan Y. ile Yakup A.’dan şikayetçi olarak yaşadıklarını polise anlattı. Kemal Ç. ve Nurcan Y., Emniyet Müdürlüğü’nün yakınlarında otomobilin içinde beklerken gözaltına aldı.
 
7 BİN LİRAYA KİRALAMIŞLAR
 
Şüphelilerin, kandırdıkları Z.T.’yi Adana’ya getirdikleri gün pazarlamaya başladıkları ve 3 günlük sürede 4-5 kişiyle ilişkiye girdiği belirlendi. Şüphelilerin yakalandıkları gün ise Z.T.’yi bir kişiye haftalığı 7 bin liraya kiraladığı da anlaşıldı. Fuhşa yer temin etmek ve zorla fuhuş yaptırmaktan suçlarından adliyeye sevk edilen Kemal Ç., Nurcan Y. ve Yakup A., tutuklandı.
 
GELİNİNİ DE PAZARLAMIŞ
 
Ahlak Bürosu ekiplerinin yaptığı incelemede Kemal Ç. ile nikahsız eşi Nurcan Y.’nin aynı suçtan 2 kez işlem gördüğü belirlendi. Fuhuşa yer temin etmek, aracılık yapmak ve zorla fuhuş yaptırmak suçlarından 2014 yılında 2 kez yakalanıp 3’er ay hapis yatıp serbest kalan Kemal Ç.’nin 10 gün önce cezaevinden tahliye olduğu anlaşıldı. Para karşılığı fuhuş yapmaktan da poliste kaydı bulunan Nurcan Y.’nin de geçtiğimiz kasım ayında askerdeki oğlunun 2 aylık hamile olan nikahsız eşi G.A.’ya fuhuş yaptırmaktan gözaltına alınıp serbest bırakıldığı da ortaya çıktı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER