Sahte İçkiye Viski Rengi Vermişler

Adana’da piyasaya sürülmek istenirken polisin yaptığı operasyonla ele geçirilen 1000 litre sahte içkide kimyasal madde kalıntısı ortaya çıktı. Bu maddenin sahte içkiye gerçek viski rengi vermek için kullanıldığı anlaşıldı.

Sahte İçkiye Viski Rengi Vermişler
 
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, 30 Ekim’de Şakirpaşa Mahallesi’ndeki 3 katlı binanın 2’nci katında ev görünümündeki imalathaneye baskın düzenledi. Kaçak içki imalathanesine giren ekipler, plastik deterjan kutularında karıştırılarak içki haline getirilen kimyasal maddeler, tanınmış markalara ait boş şişe, etiket ve kapaklar ile galonlar içerisinde doluma hazır 1000 litre içki de ele geçirildi. İmalathaneyi işleten kişi veya kişiler aranırken ele geçirilen sahte içkilerden alınan numuneler incelenmek üzere laboratuara gönderildi.
 
Yapılan incelemede sahte içkilerin içerisinde kimyasal kalıntılar ortaya çıktı. Bazılarında ise içkilerin doldurulan deterjan bidonların kalınları da saptandı. Kimyasal kalıntıların sahte viskiye gerçek rengini vermek için kullanıldığı anlaşıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER