banner51

Sahte Euro İle Alışveriş Yaparak Kaçtı

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde bir hediyelik eşya mağazasından sahte 200 Euro’luk banknot ile alışveriş yaptığı tespit edilen bir kişi güvenlik kameralarına yansıdı. Polis şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.

Sahte Euro İle Alışveriş Yaparak Kaçtı
Alanya Kalesi Hisariçi Mahallesi’nde Abdullah Toprak’a ait hediyelik eşya mağazasındaki olay, dün akşam saatlerinde meydana geldi. İşyerine gelen kimliği belirsiz kişi, mağazada alışveriş yaptıktan sonra kasaya yöneldi. İşyeri sahibi Abdullah Toprak’a 200 Euro veren şüpheli, para üstünü aldıktan mağazadan ayrıldı. Müşterinin uzaklaşmasından sonra paranın sahte olduğundan şüphelenen Toprak, durumu polise bildirdi.
 
GÜVENLİK KAMERASINDAN TESPİT EDİLDİ
 
Paranın sahte olduğunu belirleyen polis, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İşyerine yaklaşık 20 metre uzaklıktaki başka bir hediyelik eşya dükkanının güvenlik kameralarından şüphelinin kullandığı otomobilin plakası tespit edildi. Polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.
 
BAŞKALARININ CANI YANMASIN
 
Uğradığı zarar nedeniyle rahatsızlık duyduğunu belirten işyeri sahibi Abdullah Toprak, "Şahıs bizden yaptığı alışveriş karşılığında 200 Euro verdi. Paranın üstünü verdim, ardından paranın sahte olduğunu anladım. Mağdur olduk, başkaları olmasın ve bu insanlar yakalanarak adalete teslim edilsin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER