Şahin'den TEM Kazası Açıklaması!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, TEM Otoyolu’nda sabah saatlerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında bir kişinin hayatını kaybettiğini 10 kişinin de yaralandığını söyledi. Şahin, "TEM Kuzey Çevreyolu’nda Edirne istikametinde Büyükçekmece’yi geçtikten sonra 18 aracın karıştığı bir zincirleme trafik kazası yaşandı. Otoyolu her iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Bize gelen ilk bilgilere göre 10 yaralı ve bir ölümüz var" dedi.

Şahin'den TEM Kazası Açıklaması!
 
Vasip Şahin, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Hasdal’daki merkezinde İstanbul’da görevli başkonsoloslara yönelik olası afet ve acil durumlarda planlanan çalışmalar hakkında verilen brifingin ardından DHA muhabirine, TEM Otoyolu’ndaki zincirleme trafik kazası hakkında kendisine ulaşan bilgileri paylaştı.
 
18 aracın karıştığı zincirleme kaza ile ilgili olarak Şahin, "TEM Kuzey Çevreyolu’nda Edirne istikametinde Büyükçekmece’yi geçtikten sonra 18 aracın karıştığı bir zincirleme trafik kazası yaşandı. Şuanda trafik kazasına müdahale ediliyor. Otoyol her iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Bize gelen ilk bilgilere göre 10 yaralı ve bir ölümüz var. Kazaya müdahale ediliyor, son rakamları kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
 
"KAR YAĞIŞI ÖĞLEDEN SONRA ETKİSİN KAYBEDECEK"
 
Şahin, İstanbul’da etkili olan kar yağışının tahmin edildiği gibi devam ettiğini belirtti. Kar yağışının bugün öğleden sonra etkisini kaybedeceğini açıklayan Şahin, zincirleme kaza dışında kar nedeniyle ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade etti.
 
OKULLAR TATİL OLACAK MI?
 
Vali Şahin okulların yarın tatil olup olmayacağı ile ilgili bir soruya ise, "Biz bu tatilleri Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bilimsel tahminlere göre yapıyoruz. Beklenen hava durumuna göre yağışın öğleden sonra hafifleyeceği ve akşama doğru ise tamamen biteceği şeklinde. Dolayısıyla yarın için okulların kapatılmasını öngörmüyoruz" şeklinde yanıt verdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER