Şahin'den Engelli Kadına Akülü Araba

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin, yürüyemediği için annesinin mezarına gidemeyen 60 yaşındaki Fatma Aktan’ın akülü araba isteğini yerine getirdi.

Şahin'den Engelli Kadına Akülü Araba
 
Gaziantep’in Karkamış ilçesinde yaşayan yüzde 97 oranında yürüme engelli Fatma Aktan, Şahin’e mektup göndererek annesinin mezarına yürüyemediği için gidemediğini yazdı. Aktan’ın mektubunu okuyan Fatma Şahin, belediye yetkililerine isteği yerine getirme talimatı verdi. Talimatın ardından çalışma başlatan belediye görevlileri de daha önce 23 engelliye akülü ve tekerlekli sandalye bağışında bulunan hayırsever işadamı Nurettin Şavkın ile irtibata geçti. Hayırsever işadamı da engelli kadının akülü araba isteğini karşıladı ve alınan araba Karkamış’ta AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcıları Osman Toprak, Lütif Karadağ ve işadamı Şavkın tarafından Fatma Aktan’a hediye edildi.
 
Annesinin mezarına artık rahatça gidebileceğini söyleyen Aktan, sevinç gözyaşı dökerek isteğini yerine getiren Fatma Şahin ve hayırsever işadamı Nurettin Şavkın’a teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER