Sahil Güvenlik Kaçak Avında

Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı’na bağlı ekipler, Ege Denizi’nde Yunan adalarına yasa dışı yollarla geçmek isteyen 148 kaçak yakaladı. Sahil Güvenlik botunu görünce denize atlayıp kaçmak isteyen bir Suriyeli insan kaçakçısı helikopterle kurtarılırken diğeri ise aranıyor.

Sahil Güvenlik Kaçak Avında
Dün Balıkesir’in Ayvalık İlçesi Güneş Adası üzerinde 16 erkek ve 2 kadın olmak üzere 10 Afganistan, 5 Suriye, 3 Eritre uyruklu toplam 18 kaçak kurtarılıp Jandarma’ya teslim edildi. Bugün de Sahil Güvenlik ekipleri Ayvalık ilçesi Çıplak Ada güneyinde tamamı Suriye uyruklu 16 erkek ve 1 kadın olmak üzere toplam 17 kaçak yakaladı. Foça ilçesi Aslan Burnu kuzeybatısında tamamı Suriye uyruklu 30 erkek, 1 kadın, 2 erkek çocuk ve 2 kız çocuk olmak üzere toplam 35 kaçağı kurtaran Sahil Güvenlik ekipleri, kendilerini görünce denize atlayarak kaçmaya çalışan ve göçmen kaçakçısı olduğu sanılan iki kişiyi de arama çalışması başlattı. Bölgede bulunan Sahil Güvenlik helikopteri olayın meydana geldiği yerin 1.5 mil güneyinde bir Suriye uyruklu erkeği kurtardı. Kayıp olan diğer kişi için arama kurtarma çalışmasının sürdüğü bildirildi.
 
Aydın’ın Didim ilçesi Arapça Boğazı açıklarında tamamı Suriye uyruklu 30 erkek, 3 kadın olmak üzere toplam 33 erkek kaçak da Sahil Güvenlik tarafından yakalandı. Yine Didim Tekağaç Burnu kuzeyinde toplam 44 kaçak yakalanıp Emniyet birimlerine teslim edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER