banner9

Sağlık Kontrolüne Götürüldü

Manisa’da, ’paralel devlet yapılanması’ operasyonu kapsamında dün gözaltına alınan 6’sı öğretmen 10 kişi, bu sabah sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Sağlık Kontrolüne Götürüldü
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde yaklaşık bir yıldır sürdürüldüğü belirtilen ’paralel devlet yapılanması’ ve ’Fethullahçı Terör Örgütü’ (FETÖ) soruşturması kapsamında, geçen 10 Kasım’da 31 kişi gözaltına alındı, 10 kişi tutuklandı. Operasyonun üzerinden geçen 14 günün ardından Öğretmenler Günü’nün kutlandığı dün, kentte yeni bir operasyon gerçekleşti. ’Paralel devlet yapılanması’ kapsamında altısı öğretmen 10 kişi gözaltına alandı.
 
1 KİŞİNİN GÖZALTI İŞLEMİ ERTELENDİ
 
Emniyete götürülen A.K., İ.D., A.D., M.Y., M.S.K., H.Ö., F.S.B., H.K., K.A. ve Ü.G.D.’nin dışında, hakkında gözaltı kararı bulunan S.S. adlı bir kadın öğretmenin, hamile olduğu gerekçesiyle gözaltı işlemi uygulanmadığı belirtildi. Savcılık talimatı sonrası S.S.’nin, önümüzdeki günlerde emniyete davet edileği öğrenildi.
 
SABAH SAĞLIK KONTROLÜ
 
Manisa Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nda sorguları süren 10 şüpheli, bu sabah Manisa Devlet Hastanesi’ne sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilere daha önce tartışma konusu olan kelepçe takılmadığı gözlendi.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER