Sağanak Yağmurda Mahsur Kaldılar

Edirne’de öğle saatlerinden itibaren aralıkla devam eden sağanak yağmur nedeniyle birçok cadde ve sokak göle dönerken, otogar çıkışındaki alt geçitte biriken sularda mahsur kalan 5 araç, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Sağanak Yağmurda Mahsur Kaldılar
Hava sıcaklıklarının 9 derecenin altında düştüğü Edirne’de, öğle saatlerinde başlayan ve aralıkla süren sağanak yağmur, günlük yaşamı da olumsuz etkiledi. Şehirlerarası otogar çevresi ile birçok cadde de sağanak yağmur nedeniyle su birikintileri oluştu. Yoğun yağmur sularının biriktiği otogar alt geçitte motorunun durması üzerine 5 araç ve içindekiler mahsur kaldı. Yaklaşık yarım saat sonra gelen itfaiye ekipleri araçlara halat bağlayarak sudan çıkardı.
 
Kapıları açıldığında araç içerisinde biriken sular boşalırken, mahsur kalanlar araç sürücülerinden Gülden Uslu, suyun içerisine girdiklerinde motorun durduğunu ifade ederek, “Alt geçitten giderken sulardan motor durunca ne yapacağımı bilemedim. Çekici çağırdım, sağ olsunlar 3 saatte ancak geldiler. Motorum daha fazla su aldı, şu an aracım bozuldu çalışmıyor. Hiç uyarı tabelası da yoktu. Suya girdik ve aracım bozuldu” dedi.
 
İstanbul’dan gelen anne ve babasını otogarda karşıladıktan sonra eve gitmek istersen suyun ortasında kaldıklarını anlatan Necdet Açıkel ise “Suyun bu kadar yüksek olduğunu fark etmedim. Aracımla ilerlerken motor su alınca durdu. Sonra itfaiyeyi aradım. Yaklaşık 2 saat araçta mahsur kaldık. İtfaiye gelip aracı çekip sudan çıkardı” diye konuştu.
 
YAĞIŞLAR SÜRECEK
Meteoroloji verilerine sağanak yağışın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Yetkililerin, vatandaşların sel ve taşkınlara karşı dikkatli olmalarını istedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER