Sağanak Yağışlı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz ile Göller Yöresi’nin yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sağanak Yağışlı

 

Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 8 derece azalacağı, Marmara’da 4 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege’de güney, gece saatlerinde Marmara Denizi ile Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde doğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8
 
İstanbul: Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 7
 
İzmir: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak (Yağışların; akşam saatlerinden itibaren güneyli kuvvetli rüzgarla birlikte il genelinde kuvvetli olması bekleniyor) 12
 
Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
 
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı 15
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 12
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11
 
Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 4
 
Diyarbakır: Çok bulutlu ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu 8
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER