Sağanak Uyarısı Geldi

Hafta sonu batı bölgelerde sıcaklıklar artacak. Özellikle cumartesi ve pazar günleri sıcaklık 35 dereceyi, nem de yüzde 95'leri bulacak. Ancak İç Anadolu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimlerinde ise sağanak yağış bekleniyor.

Sağanak Uyarısı Geldi

Ülkemizin doğu kesimlerinde yüksek sıcaklıklar (mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzeri) etkisini sürdürürken, yarından itibaren Pazar gününe kadar (03.08.2017 Perşembe - 06.08.2017 Pazar) İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa’nın doğusu ve Muğla’nın iç kesimleri) Akdeniz’in iç kesimleri (Isparta, Burdur ile Antalya’nın, Adana’nın ve Mersin’in iç kesimleri) ve İç Anadolu’nun batısında (Konya, Eskişehir ve Ankara)  öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere (kısa sürede metrekareye 10-40 kg) mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

SEL VE SU BASKINI UYARISI

Beklenen gök gürültülü sağanak yağışın meydana getirebileceği ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER