banner9

Saadet Partililer II. Abdülhamid'i Andı

Saadet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları üyeleri, II. Abdülhamid’i, 98. ölüm yıldönümünde türbesi önünde andı. Çemberlitaş’ta saat 13.30’da biraraya gelen partililer, restorasyon çalışmalarının yapıldığı türbenin girişine Saadet Partisi’nin kurucusu Necmeddin Erbakan ve II. Abdülhamid’in fotoğraflarının astı. Kuranı Kerim’in okunmasının ardından Saadet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Safa Ocak basın açıklaması yaptı.

Saadet Partililer II. Abdülhamid'i Andı
Safa Ocak, II. Abdülhamid’in yüzyılın tam olarak keşfedemediği bir siyasetçi ve devlet adamı olduğunu söyleyerek, "II. Abdülhamid Han, bugün Ortadoğu’da yaşanan dramı ve kargaşayı bundan bir asır önce görmüş ve tek başına eşsiz bir mücadele örneği göstermiştir. Siyonistlerle mücadele etmiş, iktidarına mal olacağını bildiği halde, İsrail’in kurulmasının önünü tıkamıştır. Tahtan indirilmesinin tek ve gerçek sebebi bu hakikatten başka birşey değildir" dedi.
 
"ABDÜLHAMİD YANLIŞ TANITILDI"
 
Ocak, II. Abdülhamid’in yanlış tanıtıldığını ve ’Kızıl Sultan’ olarak yaftalandığını söyledi. II. Abdülhamid’in türbesinin de bulunduğu beldenin, peygamber tarafından müjdelenen kutlu bir belde olduğunu ifade eden Ocak, "Gelin görün ki bu kutlu belde, şimdilerde sapkın batı medeniyetinin adeta kültürel işgali altındadır. Abdülhamid Han’ın türbesini restorasyona almaları sebebiyle kendilerine teşekkürü borç bildiğimiz idarecilere, bu türbenin etrafından başlamak suretiyle Allah’ın razı olmadığı bu rezilliklere son verecek çalışmaları başlatmaları için bir kez daha ikaz ediyoruz. Aksi halde hem dünyada hem de ahirette karşılaşacakları zor durumu tüm iyi niyetimizle hatırlatıyoruz" diye konuştu. Grup açıklamanın ardından dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER