banner9

Rüzgar Etkisini Kaybetti, Sahiller Doldu

Bodrum’de hava sıcaklığını düşüren kuzeyden esen rüzgar etkisini kaybetti. Yılbaşında dahi dışarı çıkamayan Bodrumlular sahillerde güneşin tadını çıkardı.

Rüzgar Etkisini Kaybetti, Sahiller Doldu
 
Yurt genelinde birçok kentte olumsuz hava şartları etkisini sürdürürken, gözde turizm kenti Bodrum’da soğuk günlerin ardından güneşli bir hava hakim oldu. Soğuk hava nedeniyle yılbaşında esnafın beklediğini bulamadığı ilçede, vatandaşlar hafta sonunda sahile akın etti. Yılbaşını Bodrum’da geçirmek isteyen tatilciler de güneşli havanın tadını çıkardı. İlçenin özellikle güney tarafında kalan sahillerde hareketlilik yaşandı. Vatandaşlar sahil bandından yürüyüş yapıp, işletmelerin kumsala bakan tarafında içeceklerini yudumladı. Bazıları da denize olta atıp kısmetlerini aradı. Çocuklar da kumsalda koşup oynadı.
 
Bodrum’a Ankara’dan gelen bir turizm acentesi yöneticisi Mehmet Müftüoğlu "Yılbaşını Bodrum’da geçirmek istedik. Farklı illerden arkadaşlarla burada buluştuk. Ancak hava oldukça soğuktu. Ancak tatilimizin sonunda sıcak hava kısmet oldu" dedi.
 
Bir şirkette iletişim danışmanlığı yapan ve İstanbul’dan geldiğini belirten Ceren Güç ise "Kar kıştan kaçtık derken iki gündür burada da çok üşüdük. Sonunda bugün güneşin sıcaklığını hissettik" dedi.
 
Meteorolojik verilere göre ilçede hava sıcaklığı artmaya devam ederken, yarından itibaren yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER