Rüzgar Bebek Çifte Bayram Yaşattı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yaşaması için tüm kalp damarlarının değişmesi gereken Rüzgar bebeğin geçirdiği başarılı ameliyat sonrasında sağlığına kavuşması ailesine çifte bayram sevinci yaşattı.

Rüzgar Bebek Çifte Bayram Yaşattı
 
İki yaşında bir kızları olan Filiz ve Kahraman Karşit çiftinin, Mayıs Ayı’nda dünyaya gelen oğulları Rüzgar bebek 10 Haziran’da aniden rahatsızlandı. Önce Ayvalık Devlet Hastanesi’ne ardından Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Rüzgar bebeğin hayati tehlikesinin sürmesi üzerine Sağlık Bakanlığı’na ait bir ambulans helikopterle İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne nakledildi. Doktorların yoğun müdahalesiyle yaşama döndürülen Rüzgar bebeğin yaşaması için tüm kalp damarlarının değişmesi gerektiği belirtildi. 
 
İşsiz olan baba Kahraman Karşit, ameliyatlar için gereken 70 bin lirayı bulmayınca çaresiz kaldı. Karşit ailesinin yakınlarının Ayvalık Kaymakamlığı ile Ayvalık Belediyesi’ne müracaat ederek minik bebeğin kurtarılması amacıyla ilçe genelinde bir yardım kampanyası başlatılması için girişimde bulundu. Basında yer alana haberlerden sonra Rüzgar bebeğe Sağlık Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Beyaz Masa Komisyonu yetkilileri ve çok sayıda hayırsever vatandaş yardımda bulundu. Ramazan Bayramı öncesinde İstanbul Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat olan ve sağlığına kavuşan Rüzgar bebek başta ailesi olmak üzere kendisine yardım eden herkese çifte bayram mutluluğu yaşattı.
 
"BU BAYRAM BENİM İÇİN ÇİFTE BAYRAM"
 
Bebeğinin yaşaması için yardım eden herkese teşekkür ettiğin belirten anne Asena Filiz Akıncı Karşit, "Bu zor süreçte bebeğimin kurtulması için yardımcı olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Benim bebeğim için herkes seferber oldu. Hepsinden mübarek Ramazan ayında Allah razı olsun. Ben ambulansın arkasından 6 saat sonra gittim İstanbul’a. Bebeğim ameliyata girerken, umutlarım çok azdı. Şimdi ise bebeğim şu an kucağımda ve hiçbir problemi yok. Bu durum benim için tarifi imkansız büyük bir mutluluk. Bu yüzden de bu bayram benim için çifte bayram" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER