banner9

Rüzgar Bebeğin Ailesine Yardım Eli

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde yaşayan ve yaklaşık bir ay önce kalp damarlarındaki sorun nedeniyle basında yer alan ’Rüzgar’ adlı bebek, İstanbul’da geçirdiği başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ekonomik sıkıntı çeken ailesine ise Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nden mama ve giyeceğin de bulunduğu destek yapıldı.

Rüzgar Bebeğin Ailesine Yardım Eli
Asena Filiz Akıncı Karşit, mayıs ayında dünyaya gelen oğlu ’Rüzgarbebek, 10 Haziran’da aniden rahatsızlandı. Önce Ayvalık Devlet Hastanesi’ne ardından Balıkesir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Rüzgar bebeğin hayati tehlikesinin sürmesi üzerine Sağlık Bakanlığı’na ait bir ambulans helikopterle İstanbul Acıbadem Hastanesi’ne nakledildi. Doktorların yoğun müdahalesiyle yaşama döndürülen Rüzgar bebeğin yaşaması için tüm kalp damarlarının değişmesi gerektiği belirtildi.
 
Aile, ameliyatlar için gereken 70 bin lirayı bulmayınca çaresiz kaldı. Karşit ailesinin yakınları, Ayvalık Kaymakamlığı ile Ayvalık Belediyesi’ne başvurarak minik bebeğin kurtarılması amacıyla ilçe genelinde bir yardım kampanyası başlatılması için girişimde bulundu. Basında yer alana haberlerden sonra Rüzgar bebeğe Sağlık Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Beyaz Masa Komisyonu yetkilileri ve çok sayıda hayırsever vatandaş yardımda bulundu. Ramazan Bayramı öncesinde İstanbul Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat olan ve sağlığına kavuşan 60 günlük Rüzgar bebek başta ailesi olmak üzere kendisine yardım eden herkese çifte bayram mutluluğu yaşattı.
 
BAYRAM HEDİYESİ
 
Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı olan kentte "Fatma Anne" olarak tanınan Fatma Cavlı, kocasından boşanma aşamasında olduğunu söyleyen Asena Filiz Akıncı Karşit ve minik bebeği Rüzgar ile 2 yaşındaki kızı Ceylin’i, Sarımsaklı’daki annesinin evinde ziyaret etti. Rüzgar bebek ve 2 yaşındaki ablası Ceylin ile birlikte aileye, bayramlık kıyafetler başta olmak üzere mama, gıda, çocuk bezi desteği verdi. Katkıların süreceğini belirten Başkan Cavlı, "Rüzgar bebeğin sağlığına kavuşması Türk kamuoyunda olduğu gibi bizi de son derece mutlu etti. Ancak genç anne ve 2 bebeğinin ekonomik durumu oldukça kötü. Filiz kızımızın daha iyi koşullarda bebeklerini büyütebilmesi ekonomik katkılara ve koşullarının rehabilite edilmesine ihtiyacı var. Şu anda Filiz kızımız ve iki bebeği, dul ve kendi yağıyla kavrulmaya çalışan annesinin evine sığınmış durumda. Rüzgar bebeğin sık sık İstanbul’a giderek kontrol edilmesi gerekiyor. Tabii bu da ekonomik açıdan aileye ciddi yük getiriyor. Biz dernek olarak ailenin birçok sorununu çözümlemeye çalışacağız. Ancak yine de ailenin yardıma ve desteğe ihtiyacı var. Duyarlı vatandaşlarımızdan bu konuda aileye destek vermeleri gerektiğine inanıyorum. Gerekirse, bizim aracılığımızla da Rüzgar bebek ve ailesine ulaşabilirler. Bu konuda Ayvalıklı hayırseverlerin ellerinden geleni yapacaklarından en ufak şüphe duymuyorum" diye konuştu.
 
Aile, destekler nedeniyle Cavlı ve katkılarından dolmayı diğer hayırseverlere teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER