banner9

Rusya ile Ege'de Sıcak Dakikalar

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov Ege Denizi'nde yaşanan olay sebebiyle Türkiye'nin Moskova'daki askeri ateşesini Savunma Bakanlığı'na çağırdı.

Rusya ile Ege'de Sıcak Dakikalar

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Servisi, Rus "Smetliviy" devriye gemisinin Ege denizinde bir Türk balıkçı gemisi ile çarpışmayı son anda engellediğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, "13 Aralık 2015 tarihinde Yunan Lemnos adasından 22 kilometre uzaklıkta Ege Denizi'nin kuzey kısmında bulunan Rus 'Smetliviy' devriye gemisi Türk balıkçı gemisi ile çarpışma olasılığını son anda engelledi" denildi.

Türk Teknesine Ateş Açan Rus Savaş Gemisi Birçok Kez Boğazlardan Geçmişti

Ege Denizi’nde, bir Türk balıkçı teknesine uyarı ateşi açtığı açıklanan Rus savaş gemisi ’Smetlivy’ daha önce de birçok Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından Ege Denizi’nin kuzeyinde, Limni Adası’nın 22 kilometre açığında, çarpışmayı önlemek için bir Türk balıkçı teknesine uyarı ateşi açıldığı belirtilen, Rus donanmasının ’Kashin sınıfı’ 810 borda numaralı güdümlü füze destroyeri ’Smetlivy’ son yıllarda birçok kez Çanakkale Boğazı’ndan geçip Akdeniz’e yol aldı. Bugünkü gelişme ardından, Türk balıkçı teknesinin uluslararası sularda yoluna davam ettiği, Rus savaş gemisinin de seyrini sürdürdüğü ifade edildi.
 

Rus "Smetliviy" devriye gemisi:

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER