Rus Turist Ve Yatırımcı İçin İşbirliği

Bodrum’da özellikle Rus turist ve yatırımcıyı ilçeye çekebilmek amacıyla görüş alışverişinin yapıldığı çalıştay düzenlendi. Moskova Turizm Fuarı sırasında açılacak Bodrum Tanıtma Ofisi için CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Rus işadamı Sergey Klyuev, çalıştayda işbirliği protokolü imzaladı.

Rus Turist Ve Yatırımcı İçin İşbirliği
 
Bodrum Belediyesi ile Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından desteklenen, 14 Rus ve Türk turizmci tarafından ortaklaşa düzenlenen tanıtım hazırlıkları kapsamında Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda, ’Vaş Bodrum’ (Bodrum Sizin) sloganıyla ’Bodrum’u Rusya’da ve Rusça Konuşan Ülkelerde Tanıtma’ adlı çalıştay düzenlendi. Toplantıya; Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Enver Sheihov, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, turizmciler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Spektr Group Yönetim Kurulu Başkanı Sergey Klyuev, "Bodrumdaki turist ve yatırımcıların sayısını nasıl iki katına çıkarabiliriz ve bundan kazanan kimler olacaktır" konulu sunumunu gerçekleştirdi.
 
Corporate Concierge Genel Müdür Yardımcısı Vladislava Khanina, Bodrum Otelciler Birliği Genel Sekreteri Orhan Kavala, Holiday Homes Yöneticisi Gülnaz Namazova, İbak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, National Geographic Traveler Baş Editörü Alexander Zheleznyak ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz da çayıştayda sunum yaptı. Sunumların ardından önümüzdeki 18-21 Mart’ta düzenlenecek Moskova Turizm Fuarı’nda Bodrum Tanıtma Ofisi’nin açılması için Başkan Kocadon ile Rus işadamı Sergey Klyuev arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 
AMAÇ RUS TURİSTLERİ İLÇEYE ÇEKEBİLMEK
 
Çayıştayla ilgili bilgi veren Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon, "Hem bizler hem de yurtdışından gelen yatırımcılarda Bodrumun yükseldiğini görüyor. Rusya ve Rusça konuşan ülkelere baktığımızda büyük bir coğrafya. Bu coğrafya bu kadar büyük olmasına rağmen Bodrum’a gelen misafirlere baktığımızda 350 bin ile 370 bin arasında değişiyor. Bu coğrafyanın üst düzey insanları ve ekonomik gücünü kazanmış kişiler tatillerini Bodrum’da geçiriyorlar. Esas halkın gelmediğini görüyoruz. Demek ki burada tanıtım olarak bir eksikliğimiz var, halka inememişiz. Bodrum’un tanıtımı için Rusya ve Rusça konuşan ülkelerdeki ilk büyük adımımız olacak. Bodrum’un doğasına kültürüne ve yaşam tarzına saygılı olan her yatırımcının dimdik arkasında dururuz. Bodrum’u korumak, düzgün yatırımcı arkadaşlarla birlikte geliştirmek, Bodrum ekonomisine katkı sağlamak benim görevim. Bu çalıştayında Bodrum’un gelecekte turizmine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER