Rus Gelin ve Annesinin Ev İsyanı

Antalya’nın Demre İlçesi’nde oturan Rus 28 yaşındaki Galina Uğurlu, annesinin aldığı evin tapusunu eşi Mahmut Tolga Uğurlu’nun babası adına çıkartarak kendilerine vermediğini iddia etti. Rus gelin ve annesi Kalturina Taryana, evi alabilmek için mahkemeye başvurdu.

Rus Gelin ve Annesinin Ev İsyanı
Demre’de büfe işleten Mahmut Tolga Uğurlu, 2012 yılında Rusya’da tanıştığı Galina Taryana ile evlendi. Demre’ye yerleşen çift, Rus gelinin annesi 64 yaşındaki Kalturina Taryana’yı da kendileriyle birlikte yaşaması için Demre’ye davet etti. Rusya’nın başkenti Moskova’daki dairesini, yazlık hobi evini ve otomobilini satan Kalturina Taryana, kızı ve damadının yanına yerleşti. Kendisine ev almak isteyen Kalturina Taryana, 2013 yılında damadına 100 bin dolar verdi. İddiaya göre 150 bin TL’ye Demre’de bir daire alan Mahmut Tolga Uğurlu, kalan parayla da kendisine işyeri açtı. Mahmut Tolga Uğurlu, Kalturina Taryana’ya, evin tapusunu kendisi ya da kızı adına çıkarabilmesi için Türkiye’de en az 3 ay oturmaları gerektiğini söyledi. Yine iddiaya göre Uğurlu, borcu olduğunu, evin tapusunu kendi üzerine de çıkaramayacağını, bu nedenle tapuyu babası Nuri Uğurlu adına alacağını, 3 ay sonra da evi eşi Galina Uğurlu’ya devredeceğini belirtti.
 
Sürenin dolmasına rağmen damadının evi kendisine devretmediğini anlatan emekli hemşire Kalturina Taryana, evin tapusunu almak için mahkemeye başvurdu. Taryana, "Geçen zamana rağmen evi bize vermedi. Evi istedikçe her defasında olay çıkardı, bizi tehdit etti" dedi.
 
OTURMA SÜRELERİ 3 TEMMUZ’DA DOLUYOR
 
Türkiye’deki oturum izninin 3 Temmuz’da dolduğuna işaret eden Taryana, damadının bu nedenle sürekli kendilerini oyaladığını iddia etti. Evleri olmadığı zaman oturum izinlerini uzatamayacaklarını, damadının da bunu kullandığını savunan Taryana, "Evin tapusu kızımda veya bende olunca oturma iznimizi uzatabileceğiz. Bu nedenle evin tapusunu vermiyorlar. Sınırdışı edilmemizi istiyorlar. Evimi alabilmek için mahkemeye başvurdum. Bu sefer damadım eve gelerek bizim tehdit etti. Yatak odalarının kapısını kırdı. Ona güvendik, perişan durumdayız. Kızımdan bir çocuğu var. İnsan çocuğuna bunu yapar mı? Her şeyimi onlar için satarak buraya geldim" diye konuştu.
 
SINIRDIŞI EDİLECEĞİZ
 
Yaşanan sorunlar nedeniyle eşinin ailesinin yanında yaşadığını vurgulayan Galina Uğurlu ise eşinin evin tapusunu vermek istemediğini kaydetti. 8 aylık ’Ulaç’ adında bir oğlu olduğunu belirten Galina Uğurlu, "Eşimi severek evlendim. Bir çocuğumuz var. Onu da düşünmüyor. Biliyor ki, 3 Temmuz’da ev bizim üstümüzde olmazsa sınırdışı edileceğiz. Ailesi parayı nereden bulmuş da evi almış? Türk adaletinden doğruyu bulmalarını istiyorum. Ne yapacağız, nereye döneceğiz? Bu nasıl vicdan? Benim annem her şeyini satarak eşime verdi. Bizim mutlu olmamızı istedi" dedi.
 
KARARI YARGI VERECEK
 
Konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirten Mahmut Tolga Uğurlu ise "Bu konuda konuşmak istemiyorum. Süreç mahkemeye taşındı. Bu konudaki kararı yargı verecek" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER