Roman Kızlar İçin Dikiş Kursu

Düzce’de, Roman kızları için dikiş kursu açıldı. 15 ile 18 yaşları arasındaki 26 kız, 3 ay sürecek eğitimin sonunda sertifika alarak meslek sahibi olacak.

Roman Kızlar İçin Dikiş Kursu
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı proje kapsamında Düzce İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde, Çamköy Mahallesi’nde yaşayan Roman kızlar için dikiş kursu açıldı. Bugün başlayan kursa 15 ile 18 yaşları arasındaki 26 genç kız katılırken, 3 ay sürecek kursun sonunda düz makine operatörü sertifikası verilecek. Kursla ilgili bilgi veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Çetin, "Çamköy Mahallemizin değerli kızları için kurs açtık. Eğitimden sonra düz makine operatörü olarak sektörde yerlerini alacaklar. Bu kursumuz sadece 15-18 yaş arası kızlarımıza yönelik. Kurs 1 Haziran’da sona erecek" dedi.
 
Kursa katılan Yüksel İldiz ise toplumda fark edilmek istediklerini belirterek, "Hala bizi görmezden geliyorlar. Roman deyince çekiliyorlar, bizi çok dışlıyorlar. Okulda bile öyle olmuştu. Biz işe girmek istiyoruz. Biz de bu toplumun parçasıyız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER