Rögara Mutfak Tüpüyle Tuzaklamış

Diyarbakır’da dün gece zırhlı polis aracının geçişi sırasında rögara tuzakladıkları bombayı uzaktan kumanda ile patlatan PKK’lı teröristlerin, patlayıcıyı buraya mutfak tüpü içinde yerleştirdikleri belirlendi. Şidddetli patlamada hasar gören çevredeki ev ve iş yerlerindeki vatandaşlar bugün saldırının izlerini silmeye çalıştı.

Rögara Mutfak Tüpüyle Tuzaklamış
Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Sezai Karakoç Bulvarı’nda, PKK’lı teröristler dün gece zırhlı polis aracının geçişi sırasında önceden rögara yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumandayla patlattı. Saldırı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Şehitlik Polis Merkezi’ne yaklaşık 150 metre mesafede meydana geldi. Patlamanın polis aracının geçişinden saniyeler sonra meydana gelmesi nedeniyle saldırıda şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.
 
Bombanın yolaçtığı tahribatın boyutu bugün ortaya çıktı. Polisin yaptığı incelemede teröristlerin el yapımı patlayıcıyı mutfak tüpü içine yerleştirip, rögara uzaktan kumandalı olarak tuzakladıkları belirlendi. Patlamanın şiddetiyle yolda oluşan çukur kapatılırken, ev ve işyerleri hasar görenler bugün temizlik yaparak bombanın izlerini silmeye çalıştı. Polis, sadırıyı düzenleyen teröristleri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER