Rize'nin Yaylaları Beyaza Büründü

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi’nde yaylalar, etkili olan kar yağışının ardından beyaza büründü. Bazı bölgelere kar nedeniyle ulaşım sağlanamadı.

Rize'nin Yaylaları Beyaza Büründü
 
Yağmurun etkili olduğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk karı Rize yaylalarına yağdı. Çamlıhemşin İlçesi’nin yüksek kesimlerinde geçen Cumartesi öğle saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürdü. 3 bin 937 metrelik Kaçkar Dağı zirvesine 15 gün önce yağan karın ardından Cumartesi günü öğleden sonra da Çamlıhemşin İlçesi’nin 2 bin 500 metre rakımlı Ceymakçur, Trovit ve Elevit yaylalarına yağmaya başladı. Pazar günü ise 1400 rakımlı Ayder yaylası ile birlikte Kavrun, Çat ve Kaleköy yaylaları da kar altında kaldı.
 
Ceymakçur, Trovit ve Elevit yaylaları kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Pazartesi günü kar yağışının durması ve güneşin çıkmasıyla arazi vitesli araçlar için yol trafiğe açık hale geldi. Normal araçlar ise yaylalara çıkamadı. Yaylalarda yaşayanlar, 1 hafta içinde ilçe ve köylerdeki evlerine taşınırken, büyük ve küçükbaş hayvan sahipleri sürülerini aşağıya indirmeye başladı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER