Rize'de Şiddetli Yağışta Köprü Çöktü, Yollar Ulaşıma Kapandı

LİMAN ODUNLA DOLDU, DUYAN KOŞTU

Rize'de Şiddetli Yağışta Köprü Çöktü, Yollar Ulaşıma Kapandı
Rize’nin Çayeli İlçesi’nde şiddetli yağışlar sonrası taşan Senoz Deresi’nin Karadeniz’e sürüklediği ağaç ve odunlar dalgaların etkisiyle Çayeli Liman içerisinde birikti. Tonlarca odunun limana biriktiğini duyan kadın erkek çok sayıda vatandaş kışlık yakacağını temin etmek için odun toplamaya başladı. Dev dalgalara rağmen odunları denizden çıkaran vatandaşlar motorlu testere ile parçaladı, kamyonlara yükleyerek evlerine götürdü. Vatandaşlar. ‘Kıyıya hamsi değil odun’ vurdu yorumunda bulundu.
 
İŞ MAKİNESİ KİRALADI
 
Bu arada bir vatandaş liman sahasında biriken odunları toplamak için iş makinesi kiraladı. Uyanık vatandaş kısa sürede tonlarca odunu kıyıya taşıyarak kamyonlara yükledi. Su seviyesi yüksek olan Senoz deresi denize odun sürüklemeye devam ediyor.
 
KAYIP ORMAN İŞÇİSİNE ULAŞILDI
 
Bu arada Çayeli İlçesi Seslidere Köyü’nde dün geceden itibaren haber alınmayan orman işçisi Servet Gündoğdu’ya ulaşıldı. AFAD ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren aradığı işçinin gece heyelan nedeniyle yolun kapanması üzerine bir eve sığındığı ve geceyi burada geçirdiği öğrenildi. Yağışın devam etmesi nedeniyle evden çıkamadığı ve telefonların çekmemesi nedeniyle arkadaşlarına haber veremediği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER