banner51

Rekor Başvuru

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için açılan özel yetenek sınavına yaklaşık 1394 başvuru yapıldı. Fakültenin Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne 45 erkek ve 30 kadın olmak üzere toplam 75, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 25 erkek ve 15 kadın olmak üzere 40 öğrenci alınacağı bildirildi. 

Rekor Başvuru
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cenk Aydın, 2015-2016 Akademik yılında fakültelerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için açılan özel yetenek sınavına yoğun ilgi gösterildiğini söyledi. Prof.Dr. Aydın, 10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak özel yetenek sınavının 5 gün süreceğini, iki aşamadan oluşan sınavda, adayın ikinci aşamaya girebilmesi için birinci aşamada başarılı olması şartı aranacağını belirtti. 
 
Milli sporcuların birinci aşamadan muaf oldukları da vurgulayan Prof.Dr. Aydın, “Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavında Artistik Cimnastik, Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Güreş, Halk Oyunları, Hentbol, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol ve Yüzme dallarından sınavlar yapılacak. Sınav hakkındaki ayrıntılı bilgiye fakültenin web sayfasından ulaşılabilir” dedi.
 
İLK KEZ ENGELLİ KONTENJANI AÇILDI
 
Bu yıl ilk kez Antrenörlük Eğitimi Bölümü için 1 kadın ve 1 erkek olmak üzere 2 engelli sporcu için kontenjanı ayırdıklarını söyleyen Aydın, “Engelli sporcularımız son yıllarda çok büyük başarılara imza atıyorlar. Bizde fakülte olarak engelli gençlerimizi topluma kazandırmak ve bu konuda bilinç oluşturmak için böyle bir karar aldık ve üniversitemizin senatosuna sunduk. Senatomuz bu kararımız destekledi. Önümüzdeki yıllarda kontenjan sayısını arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2015, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER