Rakamlarla AK Parti'nin Mitingi

AK Parti’nin saat 15:00’de başlayacak Yenikapı mitingi için tüm hazırlıklar tamamlandı. Yenikapı miting alanı içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Alandaki hazırlıklar için vardiyalı olarak toplam 4 bin 300 kişi görev yaptı. 82 metre genişliğinde 15 metre yüksekliğinde bir sahne kuruldu. Özel bir ses düzeni oluşturuldu. 50 metre aralıkla 20 adet ses kulesi kuruldu.

Rakamlarla AK Parti'nin Mitingi
HAZIRLIKLARDAN NOTLAR
 
Miting alanı içinde ve çevresinde toplam 550 sağlık personeli görev yapacak. Miting alanı çevresinde 56 adet kara ambülansı, 1 adet deniz ambulansı ve bir adet helikopter ambulans hazır bulunacak. 112 adet vinç ve sepetli aracın kullanıldığı miting alanı çevresi bayraklarla donatıldı. Vinçlerin tuttuğu dev pankartlara Ak Parti İstanbul Milletvekili adaylarının fotoğrafları asıldı.
 
20 KAMERALI YAYIN
 
Güvenlik amacıyla alanın çeşitli noktalarında sürekli kayıt yapan kameraların bulunduğu platformlar oluşturuldu. Mitingin canlı yayını için de toplam 20 kameradan oluşan reji kuruldu.
 
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
 
Mitinge girişler, 6 ayrı noktadan gerçekleştiriliyor.Bu noktalarda 115 adet metal dedektütörlü kapı kuruldu. 10 adet X-Ray cihazıda polislerin kullanımına sunuldu. 220 seyyar tuvaletin kurulduğu miting alanında mescit, abdesthaneler de kuruldu. Miting katılımcılarının ulaşımı için de toplam 7200 otobüs, 140 gemi ve tekne görev yapacak.
 
GECİKMELİ BAŞLAYACAK
 
Başlangıç saati 15:00 olarak duyuruldu ancak saat 14:30 itibariyle alan dolmadı. Partililer miting alanına yeni yeni gelmeye başladı. Mitingin gecikmeli olarak başlaması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER