banner9

Puhuya Büyük İlgi

Tunceli’de uçamayarak bir evin bahçesine düşen puhuya halk sahip çıktı. Tuncelili vatandaşların büyük ilgi gösterdiği puhu, tedavi için Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Puhuya Büyük İlgi
Bugün sabah saatlerinde Tunceli kent merkezinde bir evin bahçesinde kar yığınları üzerinde gördüğü puhuyu alan Zeki Bakır, çarşı merkezindeki kahveye geldi. Puhuyu  gören vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bazı kişiler puhuyu cep telefonu ile görüntüleyerek  sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.
 
Yoldan geçen HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü de puhuyu yakından inceledi. Önlü, ilk kez bu kadar yakından bir puhu gördüğünü söyledi.
 
Türkiye’de nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan baykuş türlerinden puhuyu bulan Zeki Bakır şunları söyledi:
 
"Sabah yoldan geçerken komşunun evinin bahçesindeki kar yığınları üzerinde gördüm. Yakından bakınca uçamadığını anladım ve zarar vermeden yakaladım.  Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nü arayarak bilgi verdim. Şimdi görevlilerin gelmesini bekliyoruz." 
 
Puhuyu almak için gelen Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kuşun aç kaldığı için bitkin düşmüş olabileceğini belirterek, veterinerler tarafından inceleneceğini ve iyileştikten sonra doğaya salacaklarını söyledi. Görevliler daha sonra puhuyu alarak ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER